• Čeština
  • Deutsch
  • English
 
 
Zříceniny hradů, stezka Lipno, bruslení, lyžařský areál Lipno, divadlo Český Krumlov

Chystáte se do jižních Čech na výlet nebo dovolenou? Pokud ano, vyrbrali jste správně a nudit se určitě nebudete! Můžete navštívit například zříceniny hradů, Český Krumlov, ve kterém je mimo památek také otáčivé divadlo, golf, squash a bazén nebo můžete navštívit Lipno, kde na vás čeká Stezka v korunách stromů, lanový park, bruslařská dráha, aquaworld, cyklotrasy, windsurfing a samozřejmě koupání. Pokud sem jedete v zimním období, určitě vás potěší lyžařský areál Lipno nebo vánoční trhy ve Vídni.


Vodní nádrž Lipno
Lipno je jako stvořené pro koupání. Mimo to vás určitě potěší lanové centrum, bobová dráha, in line stezka, cyklostezky, cesta v korunách stromů nebo aquapark. Je toho opravdu hodně. Lipno je tedy skvělé místo, kam podniknout celodenní výlet. Na Lipně je také sjezdovka – skiareál Kramolín. Pokud sem jedete v zimním období, lyžování na Lipně bude pro vás to správné vyžití. Můžete také navštívit nedaleký skiareál Sternstein a o vánocích vídeňské trhy.

Český Krumlov
Historie Českého Krumlova sahá až do roku 1253. Asi největší zajímavostí je státní hrad a zámek Český Krumlov patřící svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Dále můžete navštívit muzeum Českého Krumlova, grafitový důl nebo šatlavu. Mimo jiné se v Českém Krumlově každoročně konná mezinárodní hudební festival.

Vyšší Brod
Zaujmout by vás mohla také návštěva kláštera ve Vyšším Brodě s rodovou hrobkou Rožmberků, který je vzdálen 9 km.

Řeka Vltava
Pokud rádi sjíždíte řeky vyberte si úsek Vltavy mezi Vyšším Brodem přes Rožmberk do Českého Krumlova – v naší partnerské půjčovně lodí a raftů pro ubytované 10% sleva. půjčovna lodí Vyšší Brod – Potápka

Čertova stěna 10 km
Jedná se o vzácný krajinný útvar vzniklý mrazovým zvětráváním žulového masivu. Vzdálena cca 10 km.

Vítkův kámen 26 km
Vítkův kámen je zřícenina gotického hradu, ležící na stejnojmenném vrcholu. Je nejvýše položenou zříceninou v ČR (1035 m n.m.). Vzdálenost cca 26 km.

Zříceniny hradů, stezka Lipno, bruslení, lyžařský areál Lipno, divadlo Český Krumlov