• Čeština
  • Deutsch
  • English
 
 
Muškaření na Vltavě

Hotel Růže se nachází přímo na břehu řeky Vltavy, jez v Rožmberku tvoří hranici proslulých revírů Vltava 27 a 28. Hotel Růže hostil Mistrovství Evropy v Muškaření v roce 2011, na rybářských revírech v okolí hotelu proběhlo i MS v muškaření v roce 2014, další Mistrovství Evropy se odehraje v červnu 2018. Během MS 2014 bylo uloveno více než 10 000 pstruhů!!! V řece Vltavě žije jedna z nejbohatších obsádek pstruha obecného v Čechách, která je pravidelně doplňovaná o duháky trofejních velikostí, ulovit je možné i lipany a další druhy ryb.

V našem hotelu můžete jít na ryby přímo z hotelového pokoje. Pešky lze obsáhnout jak horní část revíru Vltava 27 a zejména úsek "chyť a pusť", tak i dolní část revíru Vltava 28. Ve vzdálenosti 15 minut jízdy autem jsou celý revír Vltava 28 a také klenot mezi pstruhovými revíry v Čechách, Vltava 29 pod Čertovou stěnou. V podobné vzdálenosti směrem na Kaplici i je i krásná říčka Malše. Muškařská sezóna začíná 16.dubna s prvním vrcholem v červnu, i v letních měsících lze muškařit, ale je nutné si kvůli vodákům přivstat, případně přes den muškařit na Čertově stěně nebo Malši a na Vltavu 28 se vrátit opět po večeři na večerní sběr. Druhým vrcholem muškařské sezóny jsou pak září a říjen, ale díky teplejší vodě vytékající z Lipna lze úspěšně lovit až do konce listopadu.  Každopádně pivo v naší krásné zahradní restauraci přece chutná nejlépe po vydařené rybačce!!!

Rezervace ubytování na tel.: 775 661067 nebo mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Povolenky a průvodce na mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript