• Čeština
  • Deutsch
  • English
 
 

Historický hotel Růže - ubytování Rožmberk nad Vltavou, ubytování u Lipna

O nás

Slavíme 350 let pohostinnosti!
Hotel Růže v Rožmberku nad Vltavou byl založen již v roce 1659. A do dnes si drží svůj historický vzhled, který mu dodává tu správnou atmosféru.

Proč využít našich služeb

U nás nenajdete unifikované pokoje 2x3m s malým WC a sprchou v rohu. Jsme historický hotel a každý pokoj nabízí nezapomenutelný zážitek. Podkrovní intimita fraucimoru, luxus rožmberské šlechty, průhledy na hrad Rožmberk a řeku Vltavu.


Jedete na dovolenou nebo výlet do jižních Čech a hledáte ubytování? Rožmberk nad Vltavou, kde se nachází náš hotel Růže, je ta správná volba!

Jižní Čechy jsou pro mnohé z nás síla zvyku, zvláště pak malebná Vltava, která protéká pod okny našeho hotelu. V těsné blízkosti stojí dominantní hrad Rožmberk, který s protékající Vltavou vytváří nezapomenutelné prostředí. Jako nejstarší sídlo Rožmberků patří mezi významné české hrady.

Nedaleko našeho hotelu v Rožmberku nad Vltavou se nachází přehrada Lipno. Dovolená vás v této lokalitě určitě nezklame. Pokud tedy chystáte na Lipno výlet a hledáte ubytování u Lipna určitě přijeďte k nám! Okolí Lipna není ovšem jediné místo v této lokalitě, které by jste mohli navštívit.. Český Krumlov se na výlety přímo vybízí. Památky Český Krumlov proslavily po celém světě! Dále je jako stvořená na výlety Šumava. Je toho mnoho a mnoho. My jsme pro vás sepsali souhrn výletů, které by jste mohli v okolí podniknout: nápady na výlety.

Naším partnerem je půjčovna lodí Vyšší Brod – Potápka. Rádi vám tedy zajistíme raft nebo kanoe a vy si můžete aktivně užít to co je v okolí nejhezčí, nejtypičtější a nejoblíbenější: sjezd řeky Vltavy od Vyššího Brodu k nám do hotelu (vysednete rovnou na prosluněnou terasu!) nebo od nás do Českého Krumlova a my vás zase přivezeme zpátky.
Rožmberk nad Vltavou každoročně hostí festival České hrady.cz. Jde o letní hudební festival, který se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Pokud se na něj chystáte, ubytování přímo v Rožmberku nad Vltavou se vám určitě bude hodit a hudební festival si opravdu užijete!

Historický hotel Růže - ubytování Rožmberk nad Vltavou, ubytování u Lipna

Dovolená jižní Čechy, dovolená Lipno

Partnerem hotelu Růže je Půjčovna raftů Potápka