• Čeština
  • Deutsch
  • English
 
 

 

Hotel Růže v Rožmberku nad Vltavou s historickou atmosférou, ubytování u Lipna

Hotel Růže v Rožmberku nad Vltavou byl založen již v roce 1659 a dodnes si drží svou historickou atmosféru. Každý pokoj je jedinečný, ať už si vyberete luxusní komnatu rožmberské šlechty, podkrovní fraucimor, nebo pokoj s balkónem pro večerní posezení s výhledem na hrad Rožmberk a řeku Vltavu.

Jižní Čechy jsou pro mnohé z nás síla zvyku, zvláště pak malebná Vltava, která protéká pod okny našeho hotelu. V těsné blízkosti stojí dominantní hrad Rožmberk, který s protékající Vltavou vytváří nezapomenutelné prostředí.

Hotel Růže je ideálním zázemím pro cyklistické výlety i pro výlety autem do Českého Krumlova, k přehradě Lipno, nebo do kláštera ve Vyšším Brodě. My jsme pro vás sepsali souhrn výletů, které můžete podniknout: nápady na výlety.

Naším partnerem je půjčovna lodí Vyšší Brod – Potápka. Rádi vám tedy zajistíme raft nebo kánoi a vy si můžete aktivně užít to co je v okolí nejhezčí, nejtypičtější a nejoblíbenější: sjezd řeky Vltavy od Vyššího Brodu k nám do hotelu (vysednete rovnou na prosluněnou terasu!) nebo od nás do Českého Krumlova a my vás zase přivezeme zpátky.

Rožmberk nad Vltavou každoročně hostí festival České hrady.cz. Jde o letní hudební festival, který se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Pokud se na něj chystáte, ubytování přímo v Rožmberku nad Vltavou se vám určitě bude hodit a hudební festival si opravdu užijete!